Připojení v rodinném domě

Nejprve technik ve spolupráci s Vámi navrhne místo, kde bude anténa a kudy v domě povedou kabely. Anténa je většinou montována na anténní stožár. Není-li stožár, umisťuje ji technik na jinou konstrukční část domu pomocí pozinkovaného výložníku. Je nutné dodržet takovou polohu antény, aby ve směru na přípojný bod neměla zakrytý výhled stromy nebo jinou budovou.

Následuje protažení kabelu od antény k počítači (pokud není propojení realizováno bezdrátově). Kabel o průměru 5 mm končí konektorem, který se zapojuje do síťové karty v počítači.

Napájení jednotky v anténě je realizováno po datovém kabelu zapojením adaptéru na půdě nebo v blízkosti počítače, kde je také dostatek zásuvek.

Jakmile je instalační sada namontována, kabel natažen, připojení k internetu nakonfigurováno a otestováno, uzavře s Vámi technik smlouvu o poskytování služby a zdělí Vám všechny potřebné informace.

Připojení v panelovém domě

Po shlédnutí situace v bytě, umístění Vašeho počítače a dalších detailů technik začne instalaci tím, že natáhne kabel od síťového rozbočovače ( je jeden v každém vchodě ) k Vašemu bytu. Do bytu zpravidla kabel prochází z chodby v místě, kudy vede do bytu elektřina.

Kabel končí konektorem, který se zapojuje do domácího Wi-Fi routeru nebo do síťové karty v počítači.

Jakmile je kabel protažen, zamaskován a počítač nastaven, uzavře s Vámi technik smlouvu o poskytování služby a zdělí všechny potřebné informace.

Typy rozhraní pro připojení vašeho zařízení

Typy a specifikace rozhraní používaných pro připojení koncových zařízení v síti elektronických komunikací

  • Ethernet, metalické sítě – 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T3 (specifikace IEEE 802.3)
  • WiFi Bezdrátové sítě – Wireless LAN 2,4 Ghz / 5 GHz (specifikace IEEE 802.11abgn)

Specifikace ke stažení zde …