Jak změnit tarif nebo jiné nastavení služby?

Parametry služby lze kdykoliv změnit telefonicky, emailem nebo na adrese zákaznické samoobsluhy klient.aagneth.cz. Změna tarifu a dalších služeb je zdarma.

Jak pozastavit využívání služby?

Využívání služeb lze dočasně pozastavit zasláním emailu nebo telefonicky. Minimální doba přerušení je 14 dní. Pozastavení služby i následná aktivace připojení jsou zdarma.

Mohu použít vlastní zařízení?

Vlastní zařízení je možné použít, ale pouze pokud vyhovuje standardům naší sítě a je se sítí plně kompatibilní. Na připojení s vlastním zařízením neposkytujeme žádnou záruku. Pokud vaše staré zařízení nevyhovuje, zapůjčíme Vám nové.

Je možné získat vlastní veřejnou IP adresu?

Statická veřejná IP adresa stojí 100 Kč měsíčně. Lze ji kdykoliv objednat. Přemapování portu stojí 45 Kč měsíčně.

Může dojít ke zvyšování měsíčních poplatků?

Ke zvyšování poplatků dojít nemůže. Cena je pevně stanovena smlouvou. Může dojít pouze k navýšení rychlosti. Můžete ale naopak získat slevu. Pokud náš internet doporučíte přátelům a někdo z nich se rozhodne službu objednat a do smlouvy vyplní, že motivaci nalezl u Vás, máte 1 měsíc zdarma.

Mohu službu např. při stěhování kdykoliv zrušit?

Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou s 30 denní výpovědní lhůtou. Využívání služby lze kdykoliv emailem nebo telefonicky zrušit. Při ukončení služeb není účtován žádný poplatek.

Má vliv počasí na kvalitu přenosu bezdrátové sítě?

Počasí skutečně na kvalitu přenosu vliv má, ovšem za skutečnosti, že je v běžném stavu mezi oběma body kvalita signálu na hranici použitelnosti a jedná se o spoj na velkou vzdálenost. V našem případě se tento problém vyskytovat nemůže, jelikož jsou všechny spoje dostatečně dimenzovány a nepřekonávají nikde zbytečně velkou dálku.

Je sdílená rychlost připojení v paneláku, kde je více uživatelů připojeno kabelem?

V případě některých firem ano, u nás ne. Každý zákazník využívá rychlost takovou, jakou si objedná. Zařízení, montované v paneláku slouží pouze jako propojení kabelové sítě v domě se vzdáleným přístupovým bodem a je dimenzováno na větší přenosovou rychlost, než je pro všechny účastníky v domě třeba.

Pořídili jste si instalační sadu a chcete připojit i souseda v domě?

Tento problém má velmi jednoduché řešení: K sousedovi se od Vaší sady instaluje kabel, který využije rezervní port místní sítě v adaptéru sady. Soused s námi uzavře smlouvu běžným způsobem, bude mu přidělena síťová IP adresa včetně dalších parametrů a je on-line. Vaše připojení NENÍ sdíleno se sousedem! Nezkoušejte sousedův počítač připojit sami, připojení Vám nebude fungovat, jelikož nemáte přidělenu adresu a povolen přístup. Dle smlouvy je takováto manipulace nepřípustná a o její hlídání se stará inteligentní dohledový systém.

Co je to AGREGACE?

Jedná se o sdílení linky o určité rychlosti určitým počtem uživatelů. Praktické je v tomto případě přirovnání:
Do 1 vesnice vede jedna přístupová cesta, po které chodí všichni obyvatelé. Protože však vykonávají i jinou činnost, než neustálé chození tam a zpět, cesta je po většinu času nevytížená a vzájemně se na ní potká jen zlomek obyvatel. Kdyby ovšem chtěli všichni obyvatelé najednou vesnici opustit nebo navštívit, nastala by na cestě tlačenice a provoz by se zpomalil na zlomek rychlosti rovný převrácené hodnotě počtu obyvatel. Protože být on-line neznamená nepřetržitě stahovat data, dosahuje běžně linka horní hranice rychlosti. Je zde však přípustný i větší krátkodobý výkyv.

Jak připojit další počítač?

Kabelové připojení dalších počítačů

Pro připojení dalších počítačů je třeba switch nebo router s více porty. Do objektů s hromadným datovým rozvodem (panelové a bytové domy) se lépe hodí router, který oddělí Vaší domácí síť od vnější. Díky tomu budou všechny Vaše počítače „schované“ pod jednou IP-adresou routeru.

Bezdrátové připojení dalších počítačů

Pro bezdrátové připojení notebooku, tabletu či mobilního telefonu je nutný WiFi router.

WiFi router se zapojí na konec kabelu, který vede do Vašeho bytu. Většina WiFi routerů má víc datových portů, proto není problém některé počítače připojit kabelem a ostatní bezdrátově.

U všech WiFi routerů je samozřejmostí šifrování signálu. Díky této funkci se připojí jen ten, kdo zná heslo.

Pokud potřebujete pomoc se zapojením dalších počítačů, rádi Vám pomůžeme.

Nastavení IP adresy

Ve většině případů (rodinné domky, notebooky) se IP adresa nastavuje automaticky pomocí DHCP protokolu (výchozí nastavení systému), proto není třeba cokoliv nastavovat. V panelových a bytových domech, kde u zákazníka není instalován domácí Wi-Fi router je nutné manuální nastavení IP adresy. Vaší IP adresu naleznete ve smlouvě o poskytování telekomunikačních služeb. Ve smlouvě ale může být zastaralé nastavení DNS. Správné nastavení DNS serverů pro všechny zákazníky naší sítě je:

Primární DNS: 10.10.10.10

Sekundární DNS: 8.8.8.8