Nefunkční připojeníCo dělat při nefunkčním internetovém připojení?

  1. Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely řádně připojeny a zda jsou napájecí zdroje všech síťových prvků zapojeny do el. sítě.
  2. Pokud se k Internetu připojujete na notebooku pomocí domácího bezdrátu (AP), zkontrolujte zda máte zapnutou bezdrátovou (Wi-Fi) kartu.
  3. Nefunguje-li připojení, zkuste napájecí zdroj instalační sady (černý adaptér instalovaný poblíž počítače nebo na půdě) odpojit z el. zásuvky a za přibližně 15 sekund znova připojit. Po cca jedné minutě zkuste připojení znovu.
  4. Pokud připojení k Internetu stále nefunguje, zavolejte na naší HOTLINE +420 389 60 20 50.

 

Důvody nefunkčního připojení

"Zatuhnutý" aktivní síťový prvek

Aktivní síťové prvky mají svůj vlastní procesor podobně jako běžný počítač. Při kolísání napětí v elektrické síti (např. při bouřkách) je možné, že dojde v logických obvodech aktivního prvku k chybě a je nutný restart. V naprosté většině případů postačí zařízení na pár vteřin odpojit z el. sítě a poté znova zapojit. Některé aktivní sítové prvky se mohou startovat až jednu minutu.

 

Nesprávně zadaný server DNS v nastavení síťové karty

Pokud programy jako ICQ a Skype fungují, ale prohlížení webu je nefunkční, může být v nastavení Vaší síťové karty zadaný nesprávný DNS server. Správné DNS servery v síti AAGNETH provider jsou 10.10.10.10 a 8.8.8.8.

 

Není správně nastavená IP adresa

Při zapojení nového PC, nebo při reinstalaci operačního systému je někdy třeba zadat do nastavení síťové karty IP adresu a další parametry pro bezproblémové připojení k Internetu. Postup nastavení IP adresy naleznete zde.

 

Síťový kabel byl odpojen

Na obrazovce počítače se vpravo dole zobrazuje sdělení "Síťový kabel byl odpojen". To může být způsobeno z následujících důvodů:

  • V síťové kartě nebo v dalším síťovým prvku není zapojen datový kabel.
  • Zařízení přes které jste připojeni není v zásuvce.
  • Síťový kabel (nebo konektor na kabelu) byl poškozen.
  • Síťová karta je nefunkční.

 

Připojení blokuje firewall

U některých firewallů je nutné povolit programům (např. internetovým prohlížečům) přístup do sítě Internet. Někdy může být více firewallů v konfliktu, proto by na jednom počítači nemělo být nainstalováno více firewallů.